ANNONS
Parker Hannifin
Hydac
ANNONS
Parker Hannifin
Hydac

Parkers nya T7G-serie med hydraulpumpar passar perfekt för all modern lastbilsdrift

Parker Hannifin Pump & Motor Division Europe, har presenterat lanseringen av sin nya T7G-serie, hydraulpumpar för lastbilar.

Med nya starkare hus i kombination med Parkers senaste pumpteknik med variabelt varvtal gör denna serie av enkla och dubbla hydrauliska vingpumpar perfekta för installation i alla typer av lastbilar som använder monteringsstandarden ISO 7653. Den här nya serien är en förbättring av den tidigare T6G-serien och är inte bara avsedd för användning i diesellastbilar, utan även i hybrid-, el- och vätgasfordon.

ANNONS
Bonomi
Heinrich

Dela på

Facebook
LinkedIn
ANNONS
Platsannons ITH
Motorex
Hydx

Fler nyheter

HydraulikProdukt

Den innovativa hydrauliken från Innas har fått en ny hemsida

Samtidigt fortsätter deras innovativa lösningar – särskilt inom hydrauliska pumpar och så kallade hydrauliska transformatorer – att väcka uppmärksamhet inom industrin.
HydraulikProdukt

Nya högflödes-hydraulkopplingar från OilQuick

Sätter en ny standard för prestanda och effektivitet inom entreprenadbranschen.
Företag

HYDAC Sverige stärker KAM‑organisationen

HYDAC Sverige fortsätter sin strategiska satsning på tillväxt och kundnära samarbeten genom att förstärka sin Key Account Manager‑organisation med David Kinander